Mikropigmentacja medyczna

Pigmentacja medyczna lub paramedyczna to głównie pigmentacje prowadzone po zabiegach chirurgicznych oraz operacjach.
Pigmentacja medyczna to pigmentacja skóry głowy, tuszowanie blizn, plam bo bielactwie, po rozszczepie wargi, rekonstrukcja brodawki sutkowej po mastektomii czy odtworzenie otoczki brodawki sutkowej .

Pigmentacja skóry głowy jest przydatna nie tylko w łysieniu. Pozwala również uzupełnić braki w owłosieniu w sytuacjach, gdy na głowie obecne są blizny po oparzeniach, urazach skóry czy operacjach.
Miejsca, w których nie ma włosów pigmentuje się barwnikiem w kolorze skóry.
Po zabiegu pigmentacji skóry głowy blizna lub obszar, w którym włosy nie odrosły staje się mniej widoczny i kolorystycznie pasuje do koloru włosów.

Pigmentacja blizn na skórze to szybka i sprawdzona metoda na zamaskowanie śladu blizn. Podczas zabiegu dobieramy pigment odpowiedni do koloru Twojej skóry. Pigment ten zaaplikowany jest na skórę w miejscu blizny; dzięki temu możemy wyrównać różnicę w kolorze blizny i skóry. Blizna staje się mniej widoczna a wygląd skóry zdecydowanie ulega poprawie.

Pigmentacja otoczki brodawki sutkowej pozwala poprawić i odświeżyć wygląd piersi. Po zabiegu piersi wydają się młodsze i jędrniejsze. Pigmentację wykonuje się odpowiednią techniką w celu uzyskania trójwymiarowego i naturalnego wyglądu otoczki brodawki sutkowej. Do zabiegu wykorzystuje się pigmenty w kolorystyce ciała i kolorach brodawki sutkowej.